Vaikų pratinimas prie odontologonių procedūrų

Kai tik išdygsta pirmi pieniniai dantukai, būtina juos valyti. Tai galima daryti drėgna marle ar medžiagos gabalėliu, vėliau pratinant vaiką valytis dantukus dantų šepetėliu. Kol vaikas valydamas dantukus ryja dantų pastą – naudokite pastą be fluoro. Rekomenduotina tėveliams patiems pakartotinai „pervalyti“ vaikučio dantukus iki 6–7 metų. Nevalant pieninių dantų arba juos blogai valant, anksčiau ar vėliau atsiras kariesas ir rizika, kad dantis gali būti pašalintas. Kiekvienas pieninis dantukas „laiko“ vietą nuolatiniam dančiui ir jam iškritus per anksti, dažniausiai atsiranda vietos trūkumas nuolatiniams dantims, todėl jie gali dygti kreivai. Vaikui teks nešioti ortodontinę plokštelę, kad atstatytų prarastą vietą nuolatiniam dančiui.

Išdygus pirmiems nuolatiniams krūminiams dantukams būtinai apsilankykite pas odontologą. Ką tik išdygusių nuolatinių dantų vagelės yra silpniau mineralizuotos, todėl yra didesnė karieso atsiradimo rizika. Gydytojas jums pasiūlys padengti dantų vageles silantu, taip užkertant kelią ten rinktis maistui ir vystytis kariesui.

Kartais tėveliai galvoja, kam gydyti pieninius dantis, juk vis tiek jie greitai iškris. Tai specialistai laiko klaidingu mitu. Kiekvienas pieninis dantis „laiko“ vietą nuolatiniam dančiui ir paveikia sukandimo aukštį. Per anksti netekus pieninių dantų dažniausiai trūks vietos nuolatiniams dantims ir atsiras sukandimo problemų, teks nešioti ortodontinę plokštelę, breketus ar funkcinį aparatą vietos atstatymui ir sąkandžio korekcijai.

Veskitės savo vaikučius kartu, kai patys einate gydytis dantų. Tegul mažieji sukasi aplinkui ir mato, kad mama ar tėtis tiesiog gydosi dantis. Nesakykite vaikui, kad nereikia bijoti, ar kad neskaudės pas gydytoją odontologą. Taip jūs tik sukelsite vaiko galvoje mintis, kad procedūros iš tikro reikia bijoti, o gal net ir skaudės. Tiesiog pasakykite mažiesiems, kad gydytojas suskaičiuos dantukus ir gal būt juos pavalys šepetėliu.

  
  
     Mūsų klinikos gydytojai tikrai suras būdą, kaip susitarti su jūsų atžalomis.