VAIKŲ DANTŲ GYDYMAS

Kuo anksčiau vaikas išmoks ir supras, kad labai svarbu rūpintis dantimis, tuo didesnė tikimybė, kad ateityje jo burnos ertmė bus sveika ir taisyklingai prižiūrėta. Gera higiena gali užtikrinti, kad apsilankymai pas odontologą būtų reti, o ir pastarieji atliekami tik profilaktiškai.
 

Iškilus problemoms su dantimis vaikas gali tapti labai irzlus ir viskuo nepatenkintas. Būtent todėl labai svarbu, kad jo burnos higiena būtų nuolatos prižiūrima. Statistika rodo, kad net daugiau nei 50 proc. lietuvių nemoka taisyklingai prižiūrėti savo burnos ertmės. Akivaizdu, kad netinkamus pavyzdžius tėvai perduoda ir savo atžaloms. Paprastos taisyklės, kurias rekomenduoja „Omnidenta“, gali užtikrinti, kad vaiko apsilankymas pas odontologą bus džiaugsmas, o ne tragedija.

  1. Nepamirškite, kad nuo pieninių dantų būklės priklauso tai, kaip užaugs nuolatiniai. Dažniausiai į pieninius dantukus nekreipiamas labai didelis dėmesys, kadangi jie vis tiek iškris. Tai didelė problema, kurią daro suaugusieji.
  2. Manoma, kad iki 7-erių metų vaikams dantukus turi valyti tėveliai, kadangi mažųjų valymas ne visada veiksmingas.
  3. Kai tik mažasis pradeda pats prižiūrėti savo burnos ertmę – prieš miegą jam visada duokite vandens. Taip apnašos, kurių jam nepavyko pasiekti valantis dantis šepetėliu, bus nuskalautos. Vėliau vandenį rekomenduojama pakeisti burnos skalavimo skysčiu.
  4. Pas odontologą reikia lankytis ne tik tuomet, kai vaikas jau turi dantis, tačiau net ir dygstant pieniniams. Tokiu atveju galima būti užtikrinti, kad viskas vyksta sėkmingai.
  5. Pirmasis vaiko apsilankymas pas dantų gydytoją turėtų būti, kai sueina 3 metai. Vėlesni apsilankymai, kaip ir suaugusių asmenų, vyksta kas pusę metų siekiant, kad iškilusios problemos būtų kuo skubiau pastebėtos.
  6. Kuo daugiau tėveliai skirs dėmesio vaiko burnos ertmei – tuo geriau pavyks užtikrinti, kad viskas baigsis sėkmingai. Tiesa, tuo pačiu tėvai ne tik turi išvalyti dantis, tačiau ir pasakoti, kaip viskas daroma ir svarbiausia – kodėl yra viskas daroma taip, o ne kitaip.

Vaikų dantų gydymas klinikoje „Omnidenta“ atliekamas odontologų, kurie ne tik žino, kaip reikia būti gerais odontologais, tačiau ir kaip sudominti vaikus, kad burnos ertmės priežiūra taptų kasdieniniu procesu. Pasistenkime kartu, kad vaikai augtų sveiki ir linksmi.