PROFILAKTIKA

Tinkama burnos priežiūra gali užtikrinti, kad asmuo pas odontologą keliaus tik paklausyti, kokie jo dantys yra gražūs. Visgi nemažai žmonių nemoka tinkamai prižiūrėti savo burnos ertmės. Šiuolaikinis maistas kupinas saldiklių, kurie papildomai prisideda prie netinkamos burnos ertmės funkcionavimo. Tai reikalauja papildomos priežiūros, kurią galima pavadinti profilaktika.

Jeigu norite, kad jums netektų susidurti su nemaloniomis ligomis – pasirūpinkite burnos higiena, prie kurios funkcionavimo turite prisidėti tiek jūs, tiek jūsų odontologas. Taisyklingas dantų valymas su šepetėliu, dantų siūlo naudojimas ir burnos skalavimo skystis padeda būti tikram, kad burnos higiena atliekama kokybiškai.

Rekomenduojame pas odontologą lankytis bent du kartus per metus. Kuo anksčiau bus atrandamas ligos židinys, tuo problemą išspręsti bus galima paprasčiau ir tai reikalaus mažiau laiko bei investicijų.

FLUORO APLIKACIJOS

Fluoras yra medžiaga, kuri didina danties atsparumą kariesui. Jeigu nenorite, kad jūsų dantys sugestų anksčiau laiko – pasinaudokite „Omnidenta“ klinikos specialistų teikiama paslauga. Fluoras uždedamas tarsi plona nematoma plėvelė, kuri įsigeria į emalį jį stiprindama. Tuomet mikroelementais prisotintas dantis daugiau nei kelis mėnesius išlieka visiškai atsparus aplinkos veiksniams. Žinoma, jeigu norite, kad apsauga būtų ilgesnė nei keli mėnesiai – rekomenduojame reguliariai atlikti šį procesą.

Profilaktinis fluoro padengimas užtikrina, kad dantų ligos jus aplenks.

DANTŲ VAGELIŲ SILANTAVIMAS

Silantas – tai medžiaga, kuri primena plombą. Pastarąja užpildomos krūminių dantų vagelės, kad į jas nepatektų mikroorganizmai galintis sukelti įvairias ligas.

  1. Pirmiausia danties paviršius yra nuvalomas;
  2. Nurūgštinamas;
  3. Padengiamas silantu.

Procedūra trunka vos keliolika minučių, tačiau efektas – ilgaamžis. Asmuo gali būti tikras, kad bent 50 procentų sumažino dantų ligų vystymąsi.

Silantu padengtas dantis taip pat tampa atsparus ėduoniui, taigi tai yra papildoma apsauga, užtikrinanti kur kas sveikesnį dantų funkcionavimą. Praėjus keliems mėnesiams po procedūros rekomenduojama apsilankyti pas odontologą, kuris patvirtins, kad procedūra buvo sėkminga ir silantas neiškritęs.

 


Antikariozinį silantavimo efektyvumą patvirtino moksliniai tyrimai: karieso atsiradimo tikimybė sumažėja 70–90 %. Be to, ši paslauga vaikams nuo 6 iki 14 metų  kompensuojama Valstybinės ligonių kasos ir mūsų klinikoje teikiama nemokamai.