Dantų protezavimas Panevėžyje

Dantų protezavimas – inovatyvi technologija, kuri leidžia praradus dantį nesunkiai jį atkurti naudojantis specialiomis priemonėmis.

Protezavimas reikalingas, kuomet:

 1. Dantis auga netaisyklingai;
 2. Kuomet reikia išrauti dantį dėl negero sąkandžio;
 3. Dėl įvairiausių ligų, kaip kariesas, audinių ligos;
 4. Dėl danties ar jo dalies praradimo.

Daugelis klaidingai suvokia, kad dantų protezavimas atliekamas tik tuomet, kai asmuo jau senas ir nebeturi nuosavų dantų. Visgi vis jaunesniems asmenims tenka išbandyti šią paslaugą ir jie tvirtina, kad galutinis rezultatas juos džiugina.

Dantų protezavimo nauda:

 • Dantų protezavimas sugrąžina taisyklingą sąkandį;
 • Estetiškai patrauklią šypseną.
 • Dingsta šveplavimas ir kalba tampa taisyklinga.
 • Sukuriama natūrali dantų išvaizda.
 • Apsisaugoma nuo įvairių skrandžio ir kitokio pobūdžio ligų.

Kodėl svarbu, kad burnos ertmėje būtų visi dantys?

Daugelis mano, kad pavienių dantų neturėjimas nesukels jokių problemų ir todėl neskuba ieškoti sprendimų. Laiko vilkinimas vėliau atsiperka papildomomis procedūromis, kurios reikalauja ir laiko, ir pinigų. Dantų protezavimas padeda užpildyti burnos ertmės tarpus ir užtikrinti, kad maistas bus gerai sukramtytas. Vien turint kramtymo problemų galima sukelti skrandžio bei žarnyno ligas. Taip pat netaisyklingas sąkandis skatina žandikaulio irimą, kas lemia spartesnį veido senėjimą, deformuojasi išvaizda.

Dantų protezavimo procesas:

Dantų protezavimas yra nesudėtingas procesas, kuris prasideda, kuomet odontologas-ortopedas peržiūri jūsų burnos ertmę. Iš esamos situacijos sprendžiama, kokie bus tolimesni žingsniai.

Dantų protezai gali būti dvejopi:

 1. Fiksuoti;
 2. Išimami.

Kiekvienas pacientas gali įvertinti pasirinkimus ir naudotis tuo, kuris jam atrodo priimtinas ir labiau apsimokantis finansiškai. Žinoma, gydytojas odontologas-ortopedas patars, kuris variantas tinka labiausiai.

Jei reikalinga, prieš protezavimą „Omnidentos“ specialistai atliks dantų plombavimą, profesionalią burnos higieną ar kitas būtinas procedūras.

FIKSUOTI PROTEZAI

Mikroprotezai: porceliano laminatės-venyrai, užklotai, įklotai

Pasirenkamas variantas tuomet, kai nepavyksta gauti norimo estetinio vaizdo bei tvirtumo plombuojant.
Laminatės – plonos plokštelės, kurios yra priklijuojamos ant priekinio priekinių dantų paviršiaus. Jos padeda sukurti kuo natūralesnius dantis, atkuriant natūralią spalvą, kuri primintų tokią, kokia yra jūsų natūralių dantų.

dantu protezavimas panevezyje


 


Užklotai dažnai vadinami plomba, kuri yra gaminama iš presuotos keramikos ar cirkonio. Palyginus su paprasta plomba ši tarnauja kur kas ilgiau. Užklotai naudojami tam, kad apsaugotų dantį nuo skilimo, kai plomba sudaro daugiau nei pusę danties.

dantu protezai

 

Įklotai –  danties šaknies sutvirtinimas ruošiant protezavimui.

Protezuojant vainikėliais, laminatėmis ar tiltinėmis konstrukcijomis dantis apšlifuojamas, daromas dantų atspaudas, pagal kurį laboratorijoje gaminamas protezas. Protezas pritaikomas paciento burnoje ir pricementuojamas.

protezavimas

 

Vainikėliai: metalo keramikos, bemetalės keramikos, cirkonio keramikos

Šis variantas pasirenkamas, kuomet dantis labai nuskilęs. Didelį defektą paprasčiau yra sutvarkyti su vainikėliais.

Metalo keramikos vainikėliai – vienas pigiausių pasirinkimų. Tačiau šis dantų protezavimo būdas yra nenatūraliausias. Lengviausia pastebėti, kad asmuo yra su dirbtinais arba kiek pakoreguotais dantimis. Todėl metalo keramikos vaikinėliai dažniausiai naudojami krūminių dantų protezavimui.


 

Bemetalės keramikos vainikėliai gaminami tik iš porceliano, kuris užtikrina dirbtinių dantų estetiškumą, ilgaamžiškumą ir funkcionalumą. Bemetalės keramikos vainikėliai naudojami priekinių dantų protezavimui.


Cirkonio keramikos vainikėliai – estetikos atžvilgiu dažniausiai pasirenkamas variantas, kuriuo drąsiai protezuojami priekiniai dantys. Iš cirkonio medžiagos pagaminti vainikėliai yra labai tvirti ir ilgaamžiai, todėl tinka ir galinių dantų protezavimui.

Lieti metalo vainikėliai gaminami iš metalo. Protezuojami tik galiniai, sunkiai pasiekiami dantys, kai reikalingas tik patvarumas.

Tiltinės konstrukcijos

Tiltinėmis konstrukcijomis dantų protezavimas atliekamas tuomet, kai asmuo praranda vieną arba kelis greta esančius dantis. Proceso metu nušlifuojami šalia esantys dantys ir jų tarpe įstatomas protezas. Įdedami atraminiai dantys, kurie leidžia jūsų burnos ertmei paprasčiau atlikti įprastus kramtymo veiksmus.

      

 

Protezavimas ant implantų

Dantų implantavimas – efektyviausias būdas atstatyti savo burnos ertmės organų funkcionavimą, sako „Omnidentos“ specialistai. Implantavimo metu nepažeidžiami greta esantys dantys. Įsriegus spraigtelį į kaulą po kurio laiko ant implanto yra atliekamas protezavimas. Taip sukuriamas ir ilgaamžis, ir funkcionalus, ir galiausiai estetiškai gražus vaizdas.

IŠIMAMI PROTEZAI

Išimami protezai yra kiek pigesnis pasirinkimas. Visgi jie ygiai tokie patys funkcionalūs ir padeda džiaugtis beveik kaip natūraliais dantimis.


Lanko atraminiai protezai

Pastarieji pasirenkami tuomet, kai burnoje yra dar natūralių dantų, kurie padeda prie jų pritvirtinti tam tikras plokšteles. Šie protezai burnoje užima kur kas mažiau vietos, dėl to sukelia mažesnį diskomfortą ir prie jų daug greičiau priprantama.


Pilnos bei dalinės plokštelės

Jei pacientas turi likusius tik kelis dantis, ar jų visai nebeturi, tuomet gaminami plokšteliniai protezai. Tačiau tai nėra labai patogus protezavimo pasirinkimas, kadangi plokštelė gali kristi. Reikia specialių priemonių, kurios padėtų plokštelei prisiklijuoti prie gomurio. Šis variantas rekomenduojamas tik tokiu atveju, kai jau nebėra kitų protezavimo alternatyvų.

 

Inovacijos skubiai žengia į priekį ir šiuo metu galima atrasti labai daug priemonių ir procedūrų, padedančių susigrąžinti natūralios išvaizdos ir funkcionalius burnos organus. Dantų protezavimo klinikoje Panevėžyje „Omnidenta“ naudojamos tik aukščiausios kokybės priemonės pritaikytos naujausioms technologijoms. Jeigu jums kyla klausimų – mielai į juos atsakysime. „Omnidenta“ – Jūsų paslaugoms.