DANTŲ BALINIMAS

Dėl neigiamų aplinkos veiksnių, tokių kaip rūkymas, kavos gėrimas, saldiklių ir dažiklių vartojimas bei netinkama burnos ertmės priežiūra – dantys gelsta. Daugelis mano, kad tai tik estetikos problema, tačiau dažniausiai būtent nuo pastarosios ir kyla kur kas rimtesnės ir daug sunkiau išsprendžiamos ligos. Dantų balinimas yra pirmas žingsnis, kurį „Omnidentos“ specialistai rekomenduojame tiems, kurių natūrali dantų spalva pakito.

Kas yra dantų balinimas

Dantų balinimas yra procedūra, kurios metu, naudojant chemines medžiagas, stengiamasi kuo labiau pašviesinti natūralius dantis. Dantų balinimas atliekamas naudojant „Opalescence“ ar „Power Whitening“ peroksido pagrindu pagamintomis specialiomis priemonėmis, kurios neprilygsta toms, kurias galima įsigyti vaistinėse. Tai profesionalų atliekamas darbas, galintis pacientui leisti džiaugtis natūraliai baltais dantimis.

Kodėl keičiasi mūsų dantų spalva?

Dantų spalva kinta dėl įvairiausių priežasčių, tačiau daugiausia prie to prisideda dažiklių vartojimas, rūkymas, žaliosios arbatos gėrimas, kava, raudonasis ir baltasis vynas, taip pat antibiotikų vartojimas bei genai, dantų traumos.


Ar po balinimo dantys nebus lengviau pažeidžiami?

Visame pasaulyje legaliai prieinama procedūra pripažįstama kaip nekenkianti dantims bei paviršiniam jų sluoksniui – emaliui. Žinoma, tik tokiu atveju, jeigu darbą atliks profesionalai, kurie žino, kaip pasiekti geriausią rezultatą nesukeliant grėsmės dantų funkcionavimui.
Dantų balinimo būdai:

Skirtingi dantų balinimo būdai pritaikomi atsižvelgiant į kai kuriuos veiksnius. Jums tinkamiausią paskirs „Omnidenta“ specialistas.
Dantų balinimas namuose

Tai vienas populiariausių pasirinkimų, kadangi procesą galima atlikti namuose jums patogiu metu. Apsilankius pas gydytoją odontologą jis jums nuims jūsų dantų atspaudus kapų gamybai. Į jau pagamintas kapas reikės įšvirkšti balinamąją medžiagą, kuri liesis su dantimis ir atliks balinimo efektą. Kapą reikia dėvėti nuo 3 iki 8 valandų per parą, tad patogiausia būtų ją dėvėti naktį. Dažniausiai užtenka 10 parų (10 kartų), kad būtų galima pamatyti akivaizdų rezultatą.

          

Dantų balinimas klinikoje „Omnidenta“

Tai greitesnis ir kur kas efektyvesnis dantų balinimo būdas, kurį atlieka profesionalai. Procedūros metu dantys yra padengiami balinimo geliu, kuris aktyvinamas naudojant helio lempas. Procedūros trukmė – tik 1 valanda, o efektas matomas iš karto. Dantys pabąla 2–3 tonais.


Pavienių dantų balinimas

Atliekamas tik odontologijos įstaigoje. Jeigu bendro balinimo metu kuris nors dantis vis tiek lieka kiek geltonesnis, nes yra „negyvas“, balinamoji pasta, įvedama į danties kanalą, dantį išbalina iš vidaus.

Jeigu norite, kad dantų balinimas būtų veiksmingas – tokiu atveju po atliktos procedūros reikia kur kas labiau rūpintis savo dantimis ir vartoti mažiau produktų, kurie turi dažomųjų savybių.

Svarbu žinoti. Plombų ir vainikėlių balinimo procedūros neveikia, tad juos gali tekti keisti ar koreguoti. Todėl dantų balinimo procedūrą patariama atlikti porą savaičių iki estetinio plombavimo. Negalima balinti dantų esant dantenų uždegimui, sergant periodontitu, nusidėvėjus emaliui.