Burnos chirurgija

Burnos chirurgija. Daugeliui pacientų suteikia galimybę atstatyti ne tik komfortą. Chirurginis gydymas gelbėja ne tik suskaudus dantims.

Burnos chirurgija

burnos chirurgija

PROTINIŲ DANTŲ TRAUKIMAS (ŠALINIMAS)

Protiniai dantys dažniausiai auga 17-25 metų amžiuje, tačiau pasitaiko, kai gerą pusamžį pragyvenęs asmuo pradeda skųstis dantų skausmu. Protiniai dantys dažniau sukelia daugiau problemų nei džiaugsmo, kad turėsite dar porą papildomų dantų. Netinkamai augdami jie iškraipo žandikaulio poziciją, tuo pačiu juntamas erzinantis, ilgalaikis skausmas. Daugelis odontologų tvirtina, kad protiniai dantys yra nereikalingi siekiant tikslingai sukramtyti maistą ir kartais geriau juos pašalinti, kad ateityje nekiltų daugiau burnos ertmės problemų.

Kada reikia šalinti protinius dantis?

  1. Kai jie išdygę netaisyklingoje pozicijoje.
  2. Kai juos dengia dantenų apvalkalas.
  3. Kai juntamas nuolatinis jų skausmas.

Kaip traukiami protiniai dantys?

Darbą atlieka profesionalus chirurgas. Pirmiausia įvertinama danties situacija ir jeigu reikia – pašalinamos dantenos nuo danties. Naudojama vietinė nejautra. Kuomet dantis puikiai pasiekiamas – traukiamas. Procesas gali trukti iki valandos, tačiau asmuo nejaus jokio diskomforto. Po procedūros naudojami vaistai, kurie padeda protinių dantų vietoje dantenoms kur kas greičiau užgyti.

Ar jaučiamas diskomfortas po danties išrovimo?

Dažniausiai pacientas nejaučia jokio diskomforto. Visgi, jeigu skauda galvą, akis, žandikaulį – tai normalu. Gydytojas jums paskirs vaistų. Nemalonūs pojūčiai praeis po kelių dienų.

Kaip prižiūrėti burną po procedūros?

  1. Stenkitės dantis bent savaitę po procedūros valyti tik su minkštu šepetėliu.
  2. Nevalgykite kieto maisto.
  3.  Nerūkykite ir nevartokite alkoholio bent 24 valandas.
  4.  Naudokite burnos skalavimo skystį.

DANTIES ŠAKNIES SUTRUMPINIMAS (REZEKCIJA)

Rezekcija taikoma tuomet, kai reikia pašalinti infekcijos židinį nuo dantų šaknies viršūnės. Taip stengiamasi išsaugoti funkcionalų dantį.

Padaromas lankelis kaule, kurį atvėrus pašalinamas infekcijos židinys. Tuo pačiu nupjaunama šaknies viršūnėlės dalelė, kuri vėliau padengiama specialia plomba, kuri apsaugo nuo neigiamų veiksnių ir užtikrina sėkmingą funkcionavimą.

 

CHIRURGINIS GYDYMAS SUSIJĘS SU DANTŲ IMPLANTACIJA

Jeigu dėl akivaizdžios situacijos dantų implantavimas tampa būtinybe – chirurgui gali tekti atlikti vieną iš žemiau nurodytų procedūrų, kad implantavimas būtų sėkmingas.

Burnos chirurgija – Sinuso dugno pakėlimas

Norint įsukti danties implantą viršutiniame žandikaulyje kartais būna reikalinga sinuso pakėlimo operacija. Procedūros metu pakeliamas viršutinio žandikaulio sinuso dugnas, kad atsirastų vietos implantui įsukti.

Ši procedūra reikalinga, jei asmuo per ilgai delsė galvojamas apie implantaciją ir sunyko viršutinio žandikaulio kaulas.

Kaulo priauginimas naudojant kaulo pakaitalus

Procedūra atliekama tokiu atveju, jeigu nepakanka kaulo į kurį būtų įsriegiamas dantų implantas.

Kaulo priauginimas naudojant kaulo bloką

Procedūra reikalinga, kuomet žandikaulyje neužtenka kaulo į kurį būtų galima įsriegti implantus. Galima pasirinkti tarp dirbtinio kaulo ir to, kuris išgaunamas iš paciento žandikaulio.
Danties implantavimo procedūra po šios operacijos gali būti atliekama tik prigijus kaulo blokui, ir ne anksčiau kaip po 4 – 6 mėnesių.

Netekto danties vietoje kaulo defektas

Kaulo blokelis pritvirtinamas varžteliais

burnos chirurgija

Prigijęs kaulo blokelis, galima implantuoti

Klinikoje Omnidenta visuomet yra parenkamas pacientui tinkamiausias bei naudingiausias chirurginis gydymas. Šios procedūros pacientai neturėtų baimintis, nes ji atliekama itin dažnai ir visuomet saugiai.